تبلیغات
پیامهای قرآنی

پیامهای قرآنی

ناپلئون بناپارت، سردار مشهور و امپراتور مغرور فرانسوی، نامی آشنا در میان فاتحان نامدار تاریخ است، بناپارت، ترقی سیاسی خویش را در ارتش فرانسه آغاز كرد وی در هیأت یك افسر عالی رتبه ارتش فرانسه، به مصر لشكر كشید و با درهم شكستن قوای عثمانی، برای مدتی این كشور را اشغال كرد.
اقامت ناپلئون در مصر، دیری نپایید. وی علاوه بر افسران نظامی، یك قشون خاورشناس و مستشرق نیز همراه داشت تا مردم مسلمان مصر را برای پذیرش تمدن! تربیت كند.
ناپلئون در هنگام اقامت خویش در مصر از برخی بناها و مراكز دیدنی مصر از جمله یكی از كتابخانه های مهم آن دیدن كرد.
            

ناپلئون هنگام بازدید از این كتابخانه، با اشاره به یكی از كتابها، از مترجم خواست كتاب را از قفسه بیرون آورد و قسمتی از آن را برای او بخواند و ترجمه كند. مترجم كتاب را بیرون آورد، اتقاقاً "قرآن" بود. آیاتی چند برای ناپلئون خواند و ترجمه نمود. مطالب كتاب، توجه ناپلئون را به خود جلب كرد كه پرسید این چه كتابی است؟
ناپلئون خواست تا چند سطر دیگر از قرآن را برای او بخوانند. و این درخواست او چند بار تكرار شد.
آنگاه، ناپلئون این سخن مهم و قابل توجه را بر زبان راند كه:
"وای به حال ما اگر مسلمانان این كتاب را بخوانند و بدان عمل كنند! و وای به حال مسلمانان اگر ما ، میان آنها و این كتاب جدایی بیندازیم."


[ پنجشنبه 30 دی 1389 ] [ 08:16 ق.ظ ] [ حمید مظاهری راد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

حمیدمظاهری راد فعالترین وبلاگ نویس تبریزی با یکصد وب سایت در زمینه های مدیریتی سیاسی ادبی فرهنگی هنری ورزشی علمی اجتماعی تاریخی عرفانی گردشگری و...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان